potencja

Potencja seksualna – kompendium wiedzy

Potencja seksualna jest niezbędna, by prowadzić sprawne życie intymne. W medycynie określa się ją jako zdolność do reakcji seksualnych, czyli osiągnięcie podniecenia seksualnego koniecznego do odbycia stosunku płciowego.

 

O potencji seksualnej możemy mówić zarówno w aspekcie życia kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku panów jest to zdolność do erekcji i utrzymania wzwodu. U kobiet mówi się o chęci i pożądaniu, które to są niezbędne, by akt seksualny odbył się z przyjemnością i bez bólu. Potencja seksualna u kobiet wykazywana jest między innymi poprzez brak suchości pochwy.

 

Doskonale wiemy, jak ważne w naszym życiu jest satysfakcjonujące pożycie seksualne. Nie ma wątpliwości, że to ono wpływa na wartości, takie jak emocje, więzi partnerskie. Potencja może być wyrazem uczuć, relacji partnerskich. Mocno też wpływa na samoocenę. I to niezwykle ważny element, jeśli pod uwagę weźmiemy zachowania panów. Nie bez powodu mówi się przecież o kompleksach męskości. Okazuje się, że to właśnie problemy z potencją stają się główną przyczyną kompleksów panów. Nierzadko doprowadzają do wycofania z życia towarzyskiego i intymnego. Zdarza się, że są przyczyną przewlekłej depresji.

 

Jeśli weźmiemy pod uwagę seksuologię, należy wspomnieć o potencji jako możliwości osiągnięcia wzwodu, przez co możliwe staje się w ogóle odbycie stosunku seksualnego. Okazuje się, że panowie coraz częściej mają z tym problemy i to coraz młodsi. Wpływ na to mogą mieć aspekty ich fizyczności, ale też niezdrowy tryb życia, stres czy nieodpowiednia dieta. Co więcej, brak erekcji uniemożliwia nie tylko zapłodnienie, ale też odczuwanie erotycznych doznań i to nie tylko mężczyźnie, ale też jego partnerce.

 

Pamiętajmy, by wszelkie problemy z erekcją były konsultowane z seksuologiem. To on zaleci odpowiednie leczenie, które pozwoli przywrócić pełną zdolność do czynności seksualnych. Okazuje się, że w większości przypadków wystarcza suplementacja naturalnych preparatów, których aktywne składniki korzystnie wpływają na potencję. W przypadku mężczyzn dobroczynnie działa przede wszystkim cynk, wyciąg z żeń-szenia i korzeń Maca.

Zobacz tutaj:

eroxel allegro I penirium skład I powercum jak stosować I jak stosowac erogen-x

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *