libido

Libido – kompendium wiedzy

Libido jest nam niezbędne, by prowadzić udane życie seksualne. Seksuolodzy określają ten stan jako żądzę, gotowość do odbycia stosunku płciowego. Popęd seksualny jest nam przecież niezbędny nie tylko do rozmnażania się, ale również po to, by w każdej sypialni partnerzy mogli po prostu korzystać z intensywnych doznań erotycznych. Nie ma przecież wątpliwości, że spełnienie w seksie poprawia nasz humor, witalność, daje nam ogrom radości, wzmacnia naszą samoocenę. Ma też znaczenie dla wzmacniania relacji partnerskich i uczuć. Ponieważ libido jest funkcją przede wszystkim natury psychicznej, łatwo można wpływać na jego zwiększanie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

 

Zaniżona potrzeba seksualna

 

Okazuje się, że libido może zostać skutecznie zaniżone, co niekorzystnie będzie wpływać na życie erotyczne. Libido znacznie spada w obliczu przewlekłego zmęczenia, dużego stresu, zmęczenia fizycznego. Ochotę na seks mogą odbierać również kompleksy i to nie tylko w zakresie tzw. kompleksu męskości. Spadek libido wykazywany jest bardzo często u kobiet po ciąży, kiedy ich waga wzrasta, a ciało niestety niekorzystnie się zmienia.

Warto wspomnieć również o tym, że libido znacznie spadnie, jeśli oboje partnerów nie rozumie swoich seksualnych potrzeb albo kiedy do sypialni wkrada się rutyna.

 

Jak wzmocnić libido?

 

Przede wszystkim należy zadbać o swoje zdrowie i odpoczynek. Po drugie ważne jest pozbycie się kompleksów, które dotyczą fizyczności ciała. Po trzecie, należy słuchać potrzeb partnera w zakresie doznań seksualnych i starać się je spełniać. Libido będzie wzrastać po afrodyzjakach – do kuchni warto wprowadzić na przykład owoce morza. Przyda się także właściwa suplementacja. Na rynku dostępne są suplementy diety o naturalnym składzie, których regularne zażywanie usprawni życie seksualne. Warto wybierać te z dużą zawartością cynku, żeń-szenia czy korzenia Maca.

Pamiętajmy, że spadek libido to efekt problemów na tle psychologicznym. Nie ma tu mowy o chorobie, którą można leczyć farmaceutykami. Świetnie sprawdzą się naturalne sposoby, ale zawsze należy uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości.

Więcej przeczytasz tutaj:

eroxel co to jest I penirium opinia I powercum opinie I co to jest erogen x

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *